Як в період загострення епідемії знизити ризик захворювання

Щороку в осінньо-зимовий період реєструється зростання захворюваності респіраторно-вірусними інфекціями та грипом. Як максимально вберегти себе та близьких від зараження ГРВІ. Вірус небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження ГРВІ навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.

– Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Якщо в сім’ї хтось захворів: – Ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри від хворої людини.

– Дотримуйтеся правил особистої гігієни. Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд. Користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%. Уникайте дотиків до свого обличчя. Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.

Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми

Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

Прикривати рот і ніс під час кашлю та чханні – аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях,